Denver poražen uprkos Jokiću i njegovom novom tripl-dablu

Denver Nagetsi su uprkos novom tripl-dabl učinku od strane Nikole Jokića poraženi na gostovanju kod Orlando Medžika sa konačnim rezultatom od 124:119.

Intenzivna je bila prva četvrtina u duelu između Orlando Medžika gostujuće ekipe Denver Nagetsa te je ista završena sa rezultatom od 28:28.

Denver zalet uzima u drugoj dionici te je ekipa Majka Melouna ostvarila blagu prednost, da bi u trećoj četvrtini ponovo bilo izjednačenje za skor od 88:82 u korist gostujućeg sastava pred odlučujući dio susreta.

Upravo je u toj četvrtoj četvrtini Orlando podigao nivo igre, slavio sa 42:31, odnosno sa konačnih 124:119 čime su ostvarili veliki trijumf protiv aktuelnog šampiona NBA lige.

Ipak, uprkos porazu ponovo je dominirala zvijezda Denver Nagetsa, odnosno Nikola Jokić koji je zabilježio svoj novi tripl-dabl učinak od 30 poena, 13 skokova i 12 asistencija.