Zvezda je živa: Partizan pao u grotlu crveno-bijele Arene (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 88:72 u meču 19. kola Evrolige i stigli do osme pobjede u sezoni, dok su crno-bijeli ostali na deset.

U meču bez rezultatske neizvjesnosti, crveno-bijeli su praktično posao završili poslije uvodnih 20 minuta (50:29).

Partizan je u prvom poluvremenu imao svega dvije asistencije, a trojka Miloša Teodosića uz zvuk sirene je značila da domaćin u krcatoj “Areni” ide na pauzu sa čak 21 poenom prednosti.

Crno-bijeli su u samom finišu imali šansu da uhvate priključak kada su smanjili zaostatak na jednocifren, ali nisu uspjeli da u isućem napadu iz dva pokušaja za tri poena smanje na -6. Zvezda je privela meč kraju u svoju korist, ali ne i bez posljedica nakon povreda Nikole Topića i Džoela Bolomboja.

Najefikasniji je bio Nemanja Nedović sa 16 poena, Rokas Gedraitis je dodao 14, kao i Fredi Giespi, koji je sjajno koristio asistencije Miloša Teodosića. Iskusni as meč je završio sa 13 poena i sedam dodavanja.

U Pasrtizanu je najraspoloženiji bio Kevin Panter sa 17 poena, dok je Pi Džej Doužer dodao 12.