Kraj evropskih snova: Zvezda osvojila najmanje bodova od svih ekipa u eliti

Fudbaleri Seltika i Antverpena uspjeli su da dođu do pobjeda u posljednjem kolu grupne faze Lige šampiona čime su Zvezdi predali “fenjer” najjačeg takmičenja.

Srpski šampion je osvojio najmanje bodova, samo jedan, ali nije i jedini bez pobjede pošto ni Sevilja ni Union Berlin nisu ostvarili trijumf.

Zvezda je, jasno, svoje šanse da se dokopa veće zalihe bodova propustila u dvomeču sa Jang Bojsom, dok protiv Sitija i Lajpciga nije imala previše izgleda.

U posljednjem meču za ovu evropsku sezonu, u Beogradu, ekipa Baraka Bahara poražena je od Sitija sa 2:3.

Posljednje kolo i meč sa Fejnordom ekipa Seltika čekala je takođe sa jednim bodom, a Antverpen bez ijednog pred meč kod kuće sa Barselonom – i posrećilo im se u posljednjoj rundi.

Posebno Belgijancima koji su tri puta vodili protiv Katalonaca, na kraju su slavili iako su primili gol u 91. minutu – junak je bio Francuz Ilenikena, strijelac pogotka za pobjedu u 92. minutu.

Zanimljivo, Seltik je do pobjede takođe stigao u nadoknadi vremena.

Strijelac pobjedonosnog gola za Škotlađane bio je Šveđanin Gustaf Lagerbielke u 91. minutu.

Tako su i Belgijanci i Škotlanđani izbjegli “nulu” u rubrici “pobjede” za ovu sezonu u Ligi šampiona.